Podpořte Otevřený Újezd ve volbách

nezávislí kandidáti Otevřeného Újezda s podporou stran

ŽÁDAJÍ O VAŠI PODPORU VE VOLBÁCH!

KDO JSOU NAŠI KANDIDÁTI

RNDr. Pavel Roušar

nezávislý kandidát za Stranu zelených

projektový manažer, zastupitel a bývalý starosta

MUDr. Zita Kazdová

nezávislá kandidátka za KDU-ČSL

knihovnice a šéfredaktorka Klánovického zpravodaje

Robert Kučera

člen strany Soukromníci ČR

živnostník, mechanik veteránů

RNDr. Aleš Cieplý, CSc.

nezávislý kandidát

vědecký pracovník

MUDr. Lenka Hájková

nezávislá kandidátka za KDU-ČSL

praktická lékařka

MVDr. Tomáš Vlach

nezávislý kandidát

veterinární lékař

Daniela Poková

nezávislá kandidátka

majitelka tanečního studia

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

nezávislý kandidát

psycholog

MUC. Dominika Maxová
 

nezávislá kandidátka

studentka medicíny

Ing. Eliška Jindřichová, CIA

nezávislá kandidátka za KDU-ČSL

ekonomka

Ladislav Marek
 

člen strany Soukromníci ČR

živnostník, hospodský, jachetní kapitán

Michal Theer

nezávislý kandidát

student historie a muzeologieTechnické univerzity Liberec, operní pěvec

RNDr. Jiří Sikač, CSc.

nezávislý kandidát

živnostník - poradce

Ján Porubský

člen strany Soukromníci ČR

živnostník, kominík

Patrik Forejt*

člen strany Soukromníci ČR

živnostník, filmové dekorace, videotechnik
*16. září 2022 se vzdal kandidatury pro volbu do zastupitelstva

PhDr. Petra Bílková

nezávislá kandidátka

dětská psycholožka

Milan Hönig

člen strany Soukromníci ČR

živnostník, instalatér, topenář

PROČ JDEME DO VOLEB SPOLEČNĚ

A proč ne? Vedení obce je vždy o spolupráci. A není na škodu začíst spolupracovat ještě před volbami. Chceme oslovit co nejvíce sousedů, aby přišli k volbám a podpořili nás. Taky to ale chceme Újezdu vrátit! Jsme přesvědčeni, že sestavíme lepší koalici, než je ta současná ODS + ANO a dokážeme prosadit témata, která se toto volební období neřešila. 

Nelíbí se nám, že současná koalice řeší nepodstatné věci a ty podstatné odkládá. Nelíbí se nám, že vůbec nešetří a utrácí veřejné prostředky na aktivity, které jsou zcela zbytné.

Chceme dělat správné věci správně! A nepotřebujeme k tomu žádné placené místa uvolněných místostarostů ani další nové úředníky. Co k tomu ale potřebujeme – vaši podporu, abychom mohli sestavit fungující a zodpovědnou koalici.

 

VOLEBNÍ PROGRAM ANEB CO OD NÁS MŮŽETE ČEKAT

Pokud politici budou jen rozhazovat peníze, aby si zajistili popularitu, rozdávat si vysoké platy, nesmyslné finanční náhrady, dělat bez rozmyslu líbivé a předražené projekty, nemůže to dopadnout dobře. Ne pro ně, ale pro občany Újezda. Okamžitě zrušíme pozice uvolněných místostarostů a přestaneme vyplácet zbytečné náhrady. Q Proč ne? Ale ne za skoro půl milionu!

Pokud budou politici vymýšlet jen asfaltování, kácení a parkovací domy v rozporu s nutnými opatřeními na adaptaci na probíhající změnu klimatu, v následujících obdobích nás budou úpravy těchto projektů stát obrovské peníze – pokud vůbec napravit půjdou. Okamžitě pře-hodnotíme veškeré „betonářské“ změny územního plánu a stavební záměry mezi poli, v le-se a na plochách zeleně a začneme Újezd rychle připravovat tak, aby byl co nejodolnější vůči vedru, suchu, přívalovým dešťům a ostatním projevům klimatických změn.

Pokud budou politici považovat školství za zajímavé téma jen před volbami, jak to může dopadnout s nejmladší generací, s jejich rodiči i prarodiči? Okamžitě začneme dialog se školou, ministerstvem školství a hlavním městem Prahou o veškerých možnostech rozšíření vzdělávacích příležitostí v Újezdě. A skoncujeme se šikanováním a vyhazováním ředitelů újezdské školy. Veřejnosti otevřeme nová témata: umělá inteligence a robotika jako příle-žitost, nikoli hrozba.

Pokud politici budou realizovat pouze projekty, které generují nové a nové náklady na údržbu a provoz, budou se vysmívat šetření či zavádění moderních a ekologických technologií, za chvíli si ani nerozsvítíme, ani nezatopíme. Okamžitě začneme připravovat projekty komunitní energetiky pro maximální úspory a využívání alternativních zdrojů. Zavedeme pozici ener-getického manažera a propojíme sdílenou praxi v úsporách s využíváním solárů nebo bateriových úložišť na úřadě i mezi občany.

Pokud si budou politici jen hrát na spolupráci s občany a skutečnou práci budou nahrazovat jen výměnou dojmů na sociálních sítích, promrhají obrovský potenciál na zlepšování projektů v rámci jejich veřejných projednání v době, kdy návrhy lze vylepšit. Okamžitě nastavíme efektivní spolupráci radnice a občanů a vrátíme jí původní záměr a obsah. Projekty a záměry budeme veřejnosti představovat včas a s připomínkami pracovat tak, aby každý projekt zlepšily a zpřesnily.

Pokud si politici nebudou vážit podnikajících lidí, soukromníků a živnostníků, místa jako Újezd budou jen mrtvými noclehárnami s jednou benzínkou a pár diskonty. Okamžitě začneme pracovat na tom, aby úřad a základní škola – dva největší zaměstnavatelé v naší městské části co nejvíce nákupů a služeb odebírali u lokálních prodejců. Připravíme programy na podporu soukromníků v naší městské části.

Pokud budou politici využívat seniory nebo jiné věkové a zájmové skupiny pouze ke zvýšení své popularity a kupovat si jejich přízeň bez systémových řešení skutečných problémů, společnost se rozpadne. Je potřeba vyhledávat příležitosti, jak naše seniory zapojit do života komunity, pracovních příležitostí a aktivit v Újezdě, jak jim nabídnout systematické vzdělávání či propojení s mladou generací. Jen tak neztratíme jejich životní zkušenost a ochotu pomáhat. Podpoříme všechny aktivity, které spojují generace i volnočasové zájmy a činnosti.

To je náš plán.

Podrobný volební program zveřejníme již za

00
dní
:
00
hodin
:
00
minut
:
00
sekund