Kandidáti Otevřeného Újezda byli na otevření cyklostezky v Čentické

Čtyři naši kandidáti se účastnili první cyklojízdy po otevření cyklostezky v Čentické ulici – Tomáš, Zita, Michael a Pavel.

Zejména Michael měl co oslavovat. Byl to právě on, který v roce 2008 uspořádal petici občanů za zprůjezdnění této ulice pro kola. Tehdy to bylo dost nedomyšlené – městská část postavila krásné multifunkční hřiště – skate park, ale cyklisté do něj mohli pouze z jedné strany. Petici tenkrát podepsalo více než 200 lidí.

Dočkali jsme se!

Součástí stezky jsou i tři retardéry a určitě se ulice mezi školami stane bezpečnější. Když byl totiž v minulých letech umístěn v těchto místech radar, zjistilo se, že  někteří naši automobilisté zde jezdí i sto kilometrovou rychlostí! Neuvěřitelné!

Projekt s názvem Bezpečně do škol, který byl realizován v roce 2010 samotnými dětmi pod odborným vedením BESIPu a sdružení Pražských matek, doporučil do těchto míst zpomalovací prvky.

A tak se na nás milí rodičové nezlobte, že to při návozu a odvozu dětí do školy trochu drcne. Je to kvůli bezpečnosti Vašich dětí! 🙂

Děkujeme všem, kteří se na přípravě a realizaci cyklostezky v Čentické ulici podíleli.

P.S. Děkujeme za pořízení fotografie našemu volebnímu soupeři ze stáje ODS Pepovi Roušalovi. Také je nutné podotknout, že v pozadí stál další náš kandidát Jiří, který si však nechal kolo doma a nechtěl narušit naše kolistické zátiší 🙂

A všimli jste si, že by tam byl ještě někdo jiný z dalších volebních stran? My ne.