Vyjádření OÚ k přesunu zasedání zastupitelstva svolanému na 19.9.2016, 16:00

Praha 21 – Újezd nad Lesy,  20.9.2016

Zastupitelé Otevřeného Újezda se s dalšími koaličními zastupiteli omluvili ze zasedání zastupitelstva svolaného na pondělí 19.9.2016 od 16 hodin a podpořili své koaliční partnery poté, co se ze závažných důvodů omluvilo z tohoto zasedání několik členů koalice.  Považovali jsme za nezbytné, aby důležité body, které byly na pořadu zasedání, měly plnou podporu koaličních partnerů a jejich projednání nebylo ovlivněno závažnými rodinnými důvody několika zastupitelů, kteří se tohoto zasedání nemohli účastnit.

Omlouváme se všem občanům, kteří na toto zasedání přišli a byli zklamáni z naší neúčasti, omlouváme se i našim kolegům zastupitelům, kteří se tuto informaci stejně jako my dozvěděli na poslední chvíli a naše neúčast se jich musela oprávněně dotknout.
Jednání zastupitelstva svolané původně na pondělí 19.9.2016 v 16:00 tak na základě oznámení úřadu starostky proběhne o týden později 26.9.2016 ve stejnou dobu se stejným programem.

Využíváme této omluvy k pozvánce občanů na náhradní zasedání, při kterém bude projednána plánovaná výstavba zdravotního zařízení zaměřené na péči o osoby postižené Alzheimerovou chorobou na Blatově či prodej neoprávněně užívaných pozemků v části Rohožníku. Vedení radnice se aktivně zapojí do informování občanů, zejména těch, kterých se tyto záměry bezprostředně týkají.

„Věříme, že náhradní zasedání již proběhne podle plánu a projednávání pro městkou část tak důležitých bodů nebude poznamenáno hašteřením zastupitelů, zda byl krok posunout zasedání správný“, říká místostarosta MČ Pavel Roušar (OÚ).

Otevřený Újezd je součástí koalice 10 zastupitelů společně se zastupiteli TOP 09, hnutí Pro Prahu, Svobodných, ČSSD a dvou nezávislých zastupitelů. Projednávání bodů v koalici není vůbec jednoduché, ale cítíme se zodpovědní za vytvoření stabilního prostředí, které v konečném důsledku podpoří zdravý rozvoj naší městské části.

RNDr. Pavel Roušar

Ing. Michael Hartman

Tomáš Fábera

zastupitelé za Otevřený Újezd